Renowacja

Renowacja sztukaterii

Zostałeś posiadaczem zniszczonej rzeźby lub sztukaterii ale nie wiesz co z tym zrobić? A może posiadasz mieszkanie w którym są ozdobne fasety, rozety czy gipsowe ornamenty? Przeprowadzamy renowacje wszelkiego rodzaju sztukaterii gipsowych, ceramicznych i cementowych. Metodę czyszczenia i uzupełniania ubytków dobieramy indywidualnie do elementu, jego wieku i rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej nie straszna nam żadna renowacja.

Renowacja zabytkowego pieca kaflowego

Posiadasz piec kaflowy z historią i z sentymentu, mimo że go nie używasz, nie masz serca go wyrzucić? Nie używany nadal zdobi Twoje wnętrze lecz z biegiem lat niszczeje. Trafiłeś idealnie – zadbamy o każdy detal Twojej historii. Trzeba oczyścić z grubych warstw farby olejnej? – oczywiście. Pęknięta korona, duże ubytki? – nie ma sprawy. Brakuje części kafla lub kilku całych? – dorobimy i dobierzemy kolor, by nic nie rzucało się w oczy.

Renowacja kamienia

Piaskowiec, marmur, granit to kamienie najczęściej wykorzystywane w budownictwie. Z biegiem lat nawet te najtwardsze niszczeją w procesie naturalnej erozji czy pod wpływem uszkodzeń mechanicznych. Cokół z piaskowca, marmurowe epitafium czy granitowy nagrobek, zrobimy dla Ciebie z największym kunsztem renowatorskim.

Renowacja cegły

Ceglana elewacja, ceglany cokół a może ceglana ściana w Twoim mieszkaniu wymaga renowacji? Nierówny wątek, otwór do zamurowania, nieszczelna fuga lub jej brak, różna kolorystyka to wszystko to nasz chleb powszedni. Wykonujemy czyszczenie chemiczne lub wodą pod ciśnieniem. Wykuwanie starych zapraw i murowanie. Fugowanie od nowa oraz uzupełnianie ubytków w fudze. Kitowanie ubytków w cegle, szlifowanie a następnie laserunkowe scalenie kolorystyczne i końcowa hydrofobizacja.

Renowacja zabytkowych drzwi i ościeżnic

Drewniane zabytkowe drzwi do Twojego mieszkania, ozdobna futryna, drewniana stolarka okienna to wszystko czeka na profesjonalną renowację. W starych mieszkaniach często te elementy były malowane farbami olejnymi, które przy kolejnych warstwach zakrywały ostre rysy ozdobnych elementów. Oczyszczamy drewno bez użycia chemii w Twoim mieszkaniu. Uzupełniamy ubytki w kolorze dobranym odpowiednio do barwy oczyszczonego drewna, później malujemy trzykrotnie specjalnymi farbami do uzyskania jednolitego koloru. Stolarka dostaje nowe życie, a Ty masz oryginalne wnętrze z duszą.

Renowacja polichromii

Czasem zdarza się przy remoncie klatki schodowej, elewacji czy nawet mieszkania odkryć warstwę malatury pod wierzchnią warstwą tynku czy farby. Co wtedy robić? Napisz do nas, jeśli obiekt jest pod opieką konserwatora należy sporządzić dokumentację i program prac konserwatorskich, dobrać odpowiednie materiały a całość powinna współgrać z obiektem. Przy obiektach prywatnych zakres i forma przeprowadzanych prac w dużej mierze zależy od właściciela obiektu. Można zostawić fragment jako “świadek” historii a można również odnowić całość polichromii.

Renowacja całej elewacji

Jesteś zarządcą obiektu zabytkowego który potrzebuje renowacji? Zniszczone sztukaterie, uszkodzone opaski i gzymsy, łuszcząca się stara farba. Wszystko to może zostać oczyszczone, uzupełnione a następnie pomalowane co nada twojej elewacji nowego blasku. Zajmujemy się renowacją napisów, oczyszczeniem powierzchniowym, uzupełnieniem brakujących liter oraz kompleksowym odświeżeniem. Odtwarzamy elementy sztukatorskie, których brakuje na elewacji zgodnie z projektem i wymiarami które nam podacie. Wykonujemy formy i odlewy elementów powtarzalnych. Opaski okienne i gzymsy mogą zostać zamówione i zamontowane lub uzupełnione na elewacji.